Thajští záchranáři vytáhli z jeskyně osm chlapců, pod zemí zůstává poslední pětice

Záchranáři v pondělí vytáhli ze zatopeného jeskynního komplexu na severu Thajska celkem čtyři chlapce, kteří jsou nyní v nemocnici stejně jako jejich čtyři kamarádi, kteří byli zachráněni už v neděli. Potvrdil to šéf krizové skupiny Narongsak Osottanakón, kterého citovaly tiskové agentury. Poslední čtyři fotbalisté a jejich trenér pod zemí zůstanou minimálně do úterý.

Bangkok (Aktualizováno: 18:34 9. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Osottanakóna není jasné, zda zbylou pětici bude možné dostat ven v rámci jedné nebo více akcí. Dodal nicméně, že jejich zdravotní stav je „stále dobrý“ a záchranáři obnoví operaci s cílem vyprostit zbylou pětici zhruba za 20 hodin.

Všech osm chlapců v pondělí navštívil premiér Prajutch Čan-Oča. Fotbalisté ve věku 11 až 16 let a jejich 25letý trenér uvázli v zaplaveném jeskynním komplexu před více než dvěma týdny. Skupina mladých sportovců se ukryla více než čtyři kilometry od ústí jeskyně.

Některé úseky trasy byly po odčerpání vody schůdné pěšky, nejméně kilometrový úsek musela ale první čtveřice hochů s potápěči v neděli překonat pod hladinou.

Po jejich vyproštění byla záchranná akce přerušena. Bylo totiž nutné doplnit láhve s dýchací směsí, které jsou rozmístěny podél cesty ven z jeskyně.

David Jakš, ako, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme