První skupina ‚nejslabších‘ fotbalistů je venku. Záchranáři oznámili, že potřebují přestávku

Čtyři mladí fotbalisté z třináctičlenné skupiny, která uvízla v thajské jeskyni Tcham Luang, jsou venku. Zbytek skupinky se ještě nachází uvnitř jeskynního komplexu.

Sledovali jsme online Bangkok/Thajsko (Aktualizováno: 16:09 8. 7. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První čtyři chlapci už byli převezeni do nemocnice. Záchranáři si ale musejí odpočinout a musí mimo jiné doplnit zásoby kyslíku.

Thajští záchranáři vytáhli z jeskyně osm chlapců, pod zemí zůstává poslední pětice

Číst článek

Akce proto bude pokračovat za zhruba 10 hodin. Evakuovat je ještě potřeba osm mladých fotbalistů a trenéra.

Záchranáři, kteří v neděli začali evakuovat třináctičlennou skupinu z jeskyně na severu Thajska, musejí každého jednotlivě provést stísněnými a zatopenými chodbami.

Některé jsou přitom podle New York Times široké necelý metr a na výšku nemají více než 60 centimetrů. Záchrannou akci sledujeme v online reportáži: 

Chlapci s trenérem vešli do jeskyně po tréninku 23. června, když je zastihla stoupající hladina vody. Pátrací týmy je našly 2. července. Počáteční radost z toho, že celá skupina je naživu, ztlumila starost, jak všechny dostat ven. V Thajsku je mezi červencem a listopadem období dešťů, po vydatném dešti může voda v jeskyni stoupnout a prostor zaplavit.

Chlapci jsou ve věku mezi 11 a 16 lety, jejich trenérovi je 25. V minulých dnech začali se základním výcvikem, aby se ze zaplavených prostor dokázali s pomocí dostat ven. Někteří z chlapců ani neumějí plavat a nikdo z nich se dosud nepotápěl s přístrojem.

per, vman, jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme