Thajsko očekává další teroristické útoky

Podle Bangkoku hrozí Thajsku další teroristické útoky. Varování zaznělo po mimořádném zasedání vlády, které bylo svoláno po sérii téměř 50 bombových atentátů na jihu země. Exploze v převážně muslimských provinciích ležících na hranici s Malajsií si během neděle a pondělí vyžádaly devět mrtvých a na 50 zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Bangkok od řeky Chao Phraya | Foto: thailand-pictures.com

Podle thajských představitelů hrozí atentáty při nadcházejících buddhistických svátcích. I k těm posledním došlo v době, kdy nemuslimové vítali nový lunární Rok vepře, navíc jen krátce poté, co se Thajsko domluvilo s Malajsií na pomoci v boji proti extrémistům.

Velitelé armády tvrdí, že radikální islamisté se snaží z převážně muslimských provincií vyhnat buddhisty a obyvatele čínského původu. Konflikt na jihu země si za poslední tři roky vyžádal už na dva tisíce obětí a situace se nezlepšila ani po loňském vojenském puči, kdy se k moci dostal generál Sonti, který je sám muslimem.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme