Thajsko od listopadu zakáže kouření i na oblíbených plážích

Thajsko zavede od listopadu zákaz kouření na některých plážích. Jak informuje BBC, za porušení normy bude hrozit až rok vězení nebo pokuta ve výši sta tisíce bahtů, v přepočtu více než 65 tisíc korun.

Bangkok/Phuket Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pláž v Thajsku | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Za měsíc si už kuřáci nebudou smět zapálit skoro na dvaceti turisticky oblíbených thajských plážích, včetně těch v oblíbené turistické destinaci Phuket. Důvodem jsou desítky tisíc odhozených nedopalků. Podle úřadů tvoří až třetinu veškerého odpadu na plážích.

V plamenech skončilo opium, heroin i marihuana. Barma a Thajsko spálily drogy za 23 miliard

Číst článek

Vládní Úřad pro mořské a pobřežní zdroje uvedl, že na pláži Patong, dlouhé 2,5 kilometru, sebrali jeho pracovníci asi 138 tisíc nedopalků.

Šéf úřadu Jatuporn Buruspat podotkl, že pokud se zákaz osvědčí, je možné, že ho úřady rozšíří i na ostatní pláže v zemi, která je svými plážemi proslulá.

Kuřáci budou moci nedopalky vyhazovat na přidělených místech dál od pláže. Zaměstnanci úřadu také podle Jatuporna zvažují, jak zabránit turistům, aby nedopalky odhazovali z člunů do moře.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme