Thajsko vypsalo odměnu za pomoc při vyšetřování výbuchu. Nabízí přes půl milionu

Thajská policie nabízí tisíce dolarů za pomoc při pátrání po pachatelích, kteří odpálili bombu v centru Bangkoku. Po útočnících zatím nemá téměř žádné stopy. Věří ale, že se na útoku podílelo více lidí. Pátrá hlavně po muži, který se objevil na bezpečnostních kamerách krátce před výbuchem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé přicházejí do znovu otevřené svatyně, kladou do ní květiny a modlí se za oběti útoku

Lidé přicházejí do znovu otevřené svatyně, kladou do ní květiny a modlí se za oběti útoku | Zdroj: Reuters

Podezřelý je podle policie cizinec, jeho národnost se ale z fotografií zjistit nepodařilo. Za jakoukoliv informaci slibují vyšetřovatelé více než 28 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu asi 680 tisíc korun. Úřady začínají pochybovat o tom, že by muž byl stále v Thajsku.

Tamní vláda se domnívá, že terčem útoku byli turisté, z 22 obětí bylo totiž nejméně 8 lidí z ciziny. Mluvčí národní rady pro mír a pořádek ale zahraniční turisty ujišťuje, že jim v thajské metropoli nic nehrozí.

„Úřady přísně střeží důležité kontrolní body, znásobily vojenské i policejní hlídky. A co je nejdůležitější, posílila bezpečnostní opatření v oblastech, kde je hodně turistů, hlavně čínské národnosti," potvrdil mluvčí thajské národní rady pro mír a pořádek.

Následně po útoku se v centru thajské metropole neznámí pachatelé pokusili o další dva atentáty. Nikomu se ale nic nestalo. Při prvním útoku neznámý muž shodil z jednoho z mostů nálož, která explodovala ve vodě. Další útočník pak odpálil bombu u stanice městské rychlodráhy.

Úřady se nyní snaží vrátit město do normálního provozu. Dnes po 34 hodinách znovu zpřístupnily hinduistický chrám, tedy místo, kde bomba vybuchla.

Zničené části už během dvou dní prošly rekonstrukcí, podle reportéra BBC ještě na některých místech ani nevyschl beton, když chrám zaplnily davy lidí. Ty ke svatyni přinášejí květiny, zapalují svíčky a modlí se za oběti i zraněné, kterých jsou stále ještě desítky.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme