Thajsko zůstává rozdělené, Bangkokem opět zmítají protesty

Tisíce stoupenců thajského expremiéra Tchaksina Šinavatry zablokovaly parlament a znemožnily projev nového předsedy vlády. Vznik současného kabinetu přitom prosadili příznivci bývalé opozice, kteří si své požadavky vynutili i více než týdenním okupováním obou letišť v hlavním městě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Bangkok od řeky Chao Phraya

Pohled na Bangkok od řeky Chao Phraya | Foto: thailand-pictures.com

Jeden ze symbolů státní moci je opět v obležení demonstrantů, tentokrát ale lidmi z opačného tábora. Zatímco v uplynulých měsících obsadili budovu úřadu premiéra stoupenci bývalé opozice, nyní jejich odpůrci zablokovali parlament, aby znemožnili fungování nového kabinetu.

Premiér Apchisit, který je v pořadí už třetím předsedou vlády za uplynulé čtyři měsíce, proto odložil své vystoupení na úterý. Zároveň vyloučil použití síly proti demonstrantům.

Thajská ústava nařizuje, že vláda může oficiálně začít fungovat až poté, co před oběma komorami parlamentu přednese politický program.

Přečtěte si také:
Thajský ústavní soud rozpustil strany vládní koalice

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme