Thatcherová poslala do Jihoafrické republiky kauci za syna

Bývalá britská premiérka baronka Thatcherová podle informací listu Times poslala do Jihoafrické republiky kauci ve výši 2 miliony randů, to je 167 tisíc liber šterlinků, aby její syn Mark mohl být propuštěn z domácího vězení. Syn baronky Thatcherové Mark je v Jihoafrické republice viněn ze spoluúčasti na financování pokusu o převrat v Rovníkové Guineji a hrozí mu až patnáct let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ve vazbě | Foto: Alena Palečková

Mark Thatcher veškerá obvinění odmítá. Kauce má být podle informací londýnských Timesů zaplacena do osmého září. Mark Thatcher je viněn, že pomáhal financovat nákup vrtulníku, jehož se mělo použít při pokusu o převrat v Rovníkové Guineji. Nyní je v domácím vězení ve své luxusní vile v Kapském Městě a má se znovu dostavit k soudu v polovině listopadu. Rovníková Guinea požádala jihoafrické úřady o vydání Marka Thatchera. Avšak podle názoru právních odborníků Thatcher nebude vydán, protože na rozdíl od Jihoafrické republiky v Rovníkové Guineji existuje trest smrti.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme