The Sun otiskl další fotografii Saddáma Husajna z vězení

Britský bulvární list The Sun dnes otiskl další fotografii bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna ve vězení. Pokračuje tak v publikování snímků, které údajně získal od "amerických vojenských zdrojů". V pátek The Sun zveřejnil mimo jiné fotografii, na které je Saddám Husajn jen v krátkých bílých spodkách. Spojené státy prohlásily, že vyšetří, odkud snímky pořízené asi před rokem mohly prosáknout do tisku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Sun se snímkem Husajna | Zdroj: ČTK

Pentagon tvrdí, že zveřejněním fotografií porušil The Sun ženevské úmluvy. Obhájci Saddáma Husajna se chtějí bránit soudní cestou. List se ale nenechal zastrašit a jeho sobotní vydání přináší fotografii Saddáma v bílém rouchu za ostnatým drátem s mírně skloněnou hlavou, jako by se modlil.

The Sun zveřejnil také dvě další fotografie bývalých iráckých představitelů, kteří byli po válce v Iráku zadrženi. Jedna z postav na snímku, která se opírá o hůlku, je označena jako "Chemický Alí", tedy Alí Hasana Madžída, jenž si přezdívku vysloužil za chemické útoky, při kterých zemřely tisíce iráckých Kurdů.

Na další fotografii je údajně Húda Sálih Mahdí Ammašová, irácká mikrobioložka a odbornice na zbraně hromadného ničení, která si vysloužila přezdívku "Paní antrax".

Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme