Ti psi musí z paluby, mám alergii, stěžovala si pasažérka. Policie nakonec z letadla vyvlekla ji

Křik, pláč a rozhořčený pasažér, kterého policie nebo ochranka vláčí z paluby letadla, přítomní hbitě vytahují telefony a natáčí. To je už známý scénář, který se naposledy odehrál na palubě Southwest Airlines. Policisté pasažérku vyvlekli z letadla poté, co uvedla, že má život ohrožující alergii na psy v letadle. „Dělali, co museli, aby ji dostali pryč z letadla, nešlo to jinak.,“ řekl pro BBC Bill Dumas, který byl svědkem incidentu.

Baltimore Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběr z videa, které zveřejnil svědek celého incidentu Bill Dumas. | Zdroj: Repro YouTube

Pasažérka letu z Baltimoru do Los Angeles měla problém se dvěma psy, kteří cestovali na palubě letadla s ostatními. Uvedla, že trpí alergií a psi musejí z paluby pryč. Nakonec se ale ukázalo, že jedinou, kdo palubu bude muset opustit, bude právě ona.

Odškodnění pro všechny. United Airlines nabídly pasažérům 'bouřlivého' letu kompenzaci

Číst článek

Letecká společnost v prohlášení uvedla, že žena neměla jakékoliv lékařské potvrzení a politika Southwest Airlines říká, že pokud pasažér takové potvrzení nemá, může být vyveden z paluby.

„Pokud tvrdí, že má život ohrožující alergickou reakci a nemůže cestovat bezpečně se zvířaty na palubě,“ stojí v odůvodnění společnosti. Jedno ze dvou zvířat bylo navíc podle společnosti asistenčním psem.

Až moc drsní policisté

Stevardi se podle prohlášení opakovaně snažili ženě vysvětlit situaci. Odmítla ale palubu opustit, a tak do celé věci byla zapojena i policie.

Tři policisté, jejichž interakce se ženou byla zachycena na videu, které obletělo svět, byli ale podle některých kritiků příliš drsní.

Video zavádí diváka doprostřed konfrontace mezi neznámou ženou a policisty, na které křičí, ať na ni nesahají. V jeden moment říká, že její otec má následující den operaci. Policisté žádají ženu, aby opustila palubu sama, ta to ale odmítá a drží se sedadel kolem sebe.

'Ať prostě odejde'

Podle Billa Dumase, který video na internet nahrál, žena požádala stevardy o injekci, která by jí pomohla zmírnit alergickou reakci. Pilot jí nabídnul, že je možné takovou injekci dostat mimo palubu letadla, což ale žena podle Dumase odmítla a konflikt od té chvíle jen eskaloval.

„Když se podíváte na ty policisty, opravdu byli dost drsní. Neměli ale moc jinou možnost, lidé v letadle jí říkali, ať prostě odejde,“ uvedl pro NBC News.

Southwest Airlines v prohlášení uvedli, že se pasažérce omlouvají, stejně jako dalším cestujícím, a mrzí je, jak se situace na palubě letu vyvinula. 

Aerolinky na pranýři. Ochranka vyvlekla cestujícího z letadla, potřebovala místo pro jinou posádku

Číst článek

V dubnu vyvolalo podobné emoce video zachycující odstranění pasažéra z paluby letadla United Airlines. Kvůli nedostatku míst ochranka jednoho z pasažérů, lékaře Davida Daa, násilím doslova odtáhla z paluby. Dao musel být poté několik dní hospitalizován a na aerolinky se hrnula ostrá kritika ze všech stran.

Video zachycující celý zásah se rozšířilo po sociálních sítích a rozpoutalo debatu o tom, kam až letecká společnost může zajít.

Podobně sledovaný byl i případ z paluby letadla American Airlines, který skončil postavením jednoho člena posádky mimo službu. Měl totiž udeřit kočárkem ženu, která držela v náručí dítě.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme