Česko 0:0 USA

Tibetský aktivista prožije zbytek života ve vězení

Tibetský aktivista dostal doživotí, protože informoval svět o situaci v Tibetu. Podle rozsudku předával do zahraničí zprávy o dění v autonomní oblasti, ve které letos na jaře vypukly protesty proti čínské nadvládě a perzekuci původního obyvatelstva. Policie tehdy zadržela více než 2000 osob a podle tibetské exilové vlády zabila 140 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tibetské vlajky | Foto: Pavel Novák

Wangdü, který pracoval pro nevládní organizaci, byl podle Mezinárodní kampaně pro Tibet odsouzen už minulý měsíc. Spolu s ním poslal čínský soud za mříže dalších šest aktivistů.

Jak organizace Mezinárodní kampaň pro Tibet uvedla, vysoké tresty udělené za poskytování informací o dění v Tibetu jen potvrzují tvrdou linii komunistických úřadů vůči jakémukoli odporu, a to i přesto, že Peking před několika dny vyzval k obnovení dialogu s dalajlámou i generální tajemník OSN Pan Ki-mun.

Peking v této souvislosti požaduje, aby se dalajláma vzdal nároků na samostatnost Tibetu a uznal, že tato oblast byla vždy součástí Číny.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme