Johnson chce jmenovat do klíčových mediálních pozic své spojence a kritiky BBC, píše deník The Times

Britský premiér Boris Johnson hodlá přidělit klíčové mediální pozice dvěma zastáncům brexitu a kritikům stanice BBC. Napsal to v sobotu list The Times, podle nějž jde o šéfredaktora Daily Mailu Paula Dacrea a bývalého šéfredaktora The Daily Telegraphu Charlese Moorea.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér Boris Johnson. | Foto: Hannah Mckay | Zdroj: Reuters

Dacre se má stát šéfem regulátora médií Ofcom a nahradit Terence Burnse, který odchází koncem roku. Moore, který sepsal životopis někdejší premiérky Margaret Thatcherové, má řídit BBC.

Návrh zákona zkomplikoval pobrexitová jednání. ‚Británie se snaží vybrat třešničky,‘ míní expert

Číst článek

The Times píše, že jmenování těchto pravicových zastánců brexitu vyvolá šok v celém mediálním prostředí.

‚Hotová věc‘

Dacre už s Johnsonovým úřadem o jmenování do Ofcomu jedná. Podle The Times zakročí proti údajnému jednostrannému zaměření BBC a bude chtít, aby se soustředila na svou základní roli veřejnoprávního média.

Během svého působení v Daily Mailu patřil Dacre ke kritikům platforem jako Google a Facebook a poukazoval na to, že vydělávají velké sumy, a přitom informace přebírají z jiných médií, aniž za to platí. Je údajně připraven nabídku přijmout, pokud získá ujištění, že bude mít volné ruce. The Times také uvádí, že v Johnsonově úřadu zatím nikdo nepotvrdil, že je Dacre hlavním kandidátem do čela Ofcomu.

The Times cituje zdroj blízký předsedovi vlády, který řekl, že plán je „součástí premiérova záměru jmenovat do klíčových pozic spojence“.

Moorea Johnson požádal, aby se ujal vedení BBC, asi před měsícem a podle zdrojů The Times je to nyní „hotová věc“. Moore ještě vyjednává o detailech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme