Tisíc měst naší planety se na hodinu postupně noří do tmy

Na tisíc měst dnes v rámci akce Hodina Země zhasíná světla. Organizátor akce Světový fond na ochranu přírody doufá, že se do kampaně upozorňující na zvyšující se spotřebu elektřiny zapojí miliarda obyvatel naší planety. K akci, která byla zahájená v roce 2007 v australském Sydney, se letos poprvé připojila některá města v Číně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční Šanghaj

Noční Šanghaj | Foto: Jakub Kocurek

Role iniciátora se v Číně ujaly vlády v Šanghaji a Pao-tingu, připojili se k nim i obyvatelé z řady dalších měst včetně Šen-čenu, Nan-kingu nebo Wu-chanu, kde zhasla všechna světla jak v mrakodrapech, tak i obytných domech.

Naopak úřady v čínské metropoli se ke kampani oficiálně nepřipojily, přesto se i v Pekingu do tmy ponořily některé hotely a zejména jedna z dominant hlavního města - Národní stadion, zvaný Ptačí hnízdo.

Tradičně se do akce zapojil i Hong Kong, proslulý právě ozářenými mrakodrapy. V bývalé britské kolonii zhasla světla celkem v 1800 budovách. S vypnutím světel ovšem nesouhlasili dodavatelé elektrické energie, zejména na jihu země.

Přečtěte si také:
Klasické žárovky mají do tří let zmizet z evropských obchodů
Nezapomeňte si přeřídit čas o hodinu napřed!
Hromadné zhasnutí světel "blackout" nevyvolalo
Mnohá evropská města symbolicky zhasla světla

Robert Mikoláš, Katarína Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme