Tisíce britských domácností byly bez elektřiny

Několik oblastí Británie bylo zasaženo prudkými vichřicemi a povodněmi - nejhůř postižené jsou některé části severní Anglie. Dnes mají silné větry pokračovat na severu Anglie a v severním Walesu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

povodeň v severní Anglii | Foto: EPA

Místní záplavy byly nejhorší v oblasti Carlisle na anglickém severozápadě, kde přišli o život tři lidé. Policie však v ranních hodinách nemohla potrdit, že šlo o oběti záplav.

Povodňová pohotovost byla včera vyhlášena na stovce různých míst Spojeného království, dnes ráno to bylo už jen na osmadvaceti místech. Podle agentury Reuters bylo 76 tisíc domácností ve městě Carlisle v noci bez elektřiny stejně jako tisíce domovů jinde v Británii.

Větry dosahovaly místy rychlosti až sto čtyřicet kilometrů za hodinu. Na západním pobřeží Skotska vichřice zahnaly na mělčinu jednu trajektovou loď a sto cestujících na ní muselo strávit noc.

Na řadě míst byla narušena silniční i železniční doprava. Dnes mají silné větry pokračovat v severní Anglii a severním Walesu.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme