Tisíce Čechů ročně navštěvují německé lázně Bad Füssing. Láká je komfort i přijatelné ceny

Ještě v 90. letech proplatily německé pojišťovny každý rok asi 900 tisíc lázeňských pobytů, dnes dostává příspěvek jen 68 tisíc Němců. Situaci, kterou dnes zažívají lázně a pacienti v České republice, si tak v Německu prožili už před sedmnácti lety. Lidé přesto jezdí do německých lázní dál.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrastava - termální lázně

Chrastava - termální lázně | Foto: Ivana Bernáthová | Zdroj: Český rozhlas

Lázeňské komplexy totiž nastavily přijatelné ceny na jednodenní i krátkodobé pobyty, většina hostů tedy jezdí sice na pár dní, zato častěji a za své peníze.

Ani největší německé termální lázně Bad Füssing si na pokles návštěvníků stěžovat nemohou, jezdí k nim lidé z celého Německa, ale i z Česka.

Komplex tří termálních lázní se nachází hodinu a čtvrt cesty autem od hraničního přechodu Strážný ve směru na Pasov. Ročně do Bad Füssing zamíří na 15 tisíc Čechů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Romana Kostohryzová navštívila německé termální lázně Bad Füssing

„Tady je všechno takové hezké, klidné, žádný stres. Asi nejvíc se mi líbila možnost koupat se venku. Když je člověk v teplé vodě a dýchá čerstvý vzduch, je to hodně příjemné. Myslím, že to u nás docela chybí,“ říká návštěvnice Zuzana.

Někdo přijede vlastním autem, jiní využijí jednodenních zájezdů cestovních kanceláří. A právě toho chtěly německé lázně docílit.

Před lázeňskou reformou prý mělo 85 procent hostů pobyt v Bad Füssing hrazený, zatímco jen 15 procent návštěvníků si ozdravnou kúru hradilo samo. Dnes je situace opačná.

„Největší výhodou lázní je léčivá termální voda, sirné prameny. Musíme s ní ale zacházet opatrně. Zdravý člověk může v téhle vodě pobývat nejdéle 20 minut, odpočinout si na lehátku a pak znovu do jiného bazénu. Ani nedoporučujeme, aby byli návštěvníci aktivní, ta voda je díky svému složení léčivá sama o sobě, a tak je lepší pasivní pohyb – trysky, protiproud, masážní bazény a podobně. Proto tu ani nevidíte děti, těm pobyt nedoporučujeme. Nechceme, aby to bylo zábavní centrum pro děti, to by pak nebyly termální lázně,“ vysvětluje ředitel lázeňského komplexu Rudolf Weinberger.

„Posloucháme naše hosty, jejich přání a pak z toho čerpáme. Češi k nám jezdí také proto, že jednodenní vstup nebo permanentka je tu pro ně levnější než v lázních v České republice. I to si uvědomujeme, tu finanční stránku. Přesto stále investujeme, abychom měli co nabídnout,“ dodává.

I když si musí lidé připlatit za cestu, voda ze sirných pramenů, přijatelné vstupné a větší komfort láká do zahraničních lázní čím dál tím více Čechů. Sbor dobrovolných hasičů z Malenic na Strakonicku pořádá do Bad Füssingu dokonce pravidelné zotavovací zájezdy.

Romana Kostohryzová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme