Tisíce lidí protestují proti vládě v Bahrajnu

Už třetím dnem se tisíce šiítských demonstrantů scházejí v bahrajnské metropoli Manamě. Chtějí uctít památku muže, který při včerejších střetech s policií zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti režimu se začínají bouřit i lidé v Bahrajnu | Zdroj: ČTK

Nejméně dvě tisícovky protestujících strávily noc ve stanech. Otázkou zůstává, jestli se dnes jejich počet zvýší. Končí totiž státní svátek, připomínající narození proroka Mohameda a někteří Bahrajnci se budou chtít vrátit do práce.

Protestují hlavně příslušníci šiítské většiny, kteří si stěžují, že vládnoucí sunnité jim brání v získání ubytování, zdravotní péče a vládních postů. Opoziční šíitský blok už odešel z parlamentu. Místní ochránci lidských práv však upozorňují, že nejde o náboženský problém, protože poměry v zemi prý kritizují i sunnité.

Bahrajn je významným spojencem Washingtonu a hostí americkou vojenskou základnu. Žije v něm kolem jednoho a čtvrt miliónu obyvatel, většina z nich jsou zahraniční pracovníci.

Igor Maňour, Adéla Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme