Tisíce mladých křesťanů přijely na setkání komunity Taizé do Bruselu

V Bruselu začalo pětidenní setkání mladých křesťanů komunity Taizé. Je pojmenovaná po francouzské vesnici, kde křesťané založili v roce 1940 ekumenické společenství. Do belgické metropole se sjelo 40.000 mladých lidí z celé Evropy, kteří se hlásí k různým křesťanským církvím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

setkání komunity Taizé v Bruselu | Foto: www.taize.fr

Katolíci, evangelíci i příslušníci východní ortodoxní církve se sešli v Bruselu na 31. mítinku mladých evropských křesťanů. K asi 10.000 Belgičanů se ze zahraničí připojilo nejvíce Poláků. Těch přijelo přes 9000. Velké zastoupení mají i Italové, Chorvaté, Němci nebo Rumuni.

Kromě účasti na bohoslužbách v bruselských kostelech mají na programu společné večerní mše v halách na výstavišti EXPO. V odpoledních seminářích se budou věnovat například přítomnosti víry v lidském životě. Mají mezi sebou také diskutovat o důsledcích globalizace a finanční krize pro společnost a budoucnosti mladé generace v Evropské unii.

V poslední den starého roku se všichni účastníci setkání Taizé budou na nočních bohoslužbách modlit za mír na světě.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme