Tisíce německých lékařů protestují proti špatnému financování

Kdo dnes v Německu vyrazí k lékaři, má jen padesátiprocentní šanci, že uspěje. Plná polovina ordinací praktických lékařů totiž zůstane uzavřena. Středa je hlavním dnem protestů proti nedostatečnému financování zdravotnického sektoru. Největší demonstrace je naplánována do Berlína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pacient u lékaře | Foto: NEPOUŽÍVAT internet | Zdroj: AFP

"Lékaři už mají dost špatných pracovních podmínek a neplacených přesčasů," shrnul výhrady praktických lékařů prezident této profesní komory Jörg-Dietrich Hoppe.

Praktikům také vadí přílišné papírování, které jim zabere údajně až dvě hodiny denně. Až 30 procent provedených výkonů pak zdravotní pojišťovny kvůli nedostatku peněz vůbec neuhradí.

K unikátnímu protestu se má dnes po celém Německu připojit na 50.000 ordinací, jejichž dveře zůstanou pacientům uzavřené. Jen v Berlíně by se pochodu před ministerstvo zdravotnictví mělo zúčastnit asi 5.000 lidí.

Ministerstvo považuje nářky praktických lékařů za přehnané a zpochybnilo údaj, podle kterého stojí každá čtvrtá ordinace před krachem.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme