Tisíce obyvatel Birminghamu se po odvolaném poplachu vracejí domů

Britská policie musela v noci na dnešek vyklidit zábavní zónu v centrální části Biminghamu. Přinutily ji k tomu blíže neupřesněné hrozby útokem. Bezpečnostní poplach přišel pouhé dva dny poté, co v Londýně došlo k sérii krvavých pumových útoků. Zahynulo při nich na 5 desítek lidí a stovky byly zraněny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie evakuovala | Foto: ČTK/EPA

Do centra Birminghamu se opět vracejí lidé a místní obyvatelé. Police oznámila, že jednala preventivně na základě zpravodajských informací. Bližší detaily neupřesnila, avšak nemělo jít o hrozbu spojenou se čtvrtečními teroristickými útoky v Londýně.

Řidiči byli večer na příjezdových silnicích varováni, aby se vyhnuli centru města a policisté provedli i jednu řízenou explozi v autobuse. Šlo však o planý poplach kvůli podezřelému zavazadlu.

Pyrotechnici dále na místě nalezli podezřelý balíček obsahující dráty s tlačítkem na povrchu. Po prozkoumání ale zjistili, že krabice je neškodná.

Milan Kopp, Martin Drtina, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme