Tisíce obyvatel Birminghamu se po odvolaném poplachu vracejí domů

Britská policie musela v noci na dnešek vyklidit zábavní zónu v centrální části Biminghamu. Přinutily ji k tomu blíže neupřesněné hrozby útokem. Bezpečnostní poplach přišel pouhé dva dny poté, co v Londýně došlo k sérii krvavých pumových útoků. Zahynulo při nich na 5 desítek lidí a stovky byly zraněny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie evakuovala | Zdroj: ČTK

Do centra Birminghamu se opět vracejí lidé a místní obyvatelé. Police oznámila, že jednala preventivně na základě zpravodajských informací. Bližší detaily neupřesnila, avšak nemělo jít o hrozbu spojenou se čtvrtečními teroristickými útoky v Londýně.

Řidiči byli večer na příjezdových silnicích varováni, aby se vyhnuli centru města a policisté provedli i jednu řízenou explozi v autobuse. Šlo však o planý poplach kvůli podezřelému zavazadlu.

Pyrotechnici dále na místě nalezli podezřelý balíček obsahující dráty s tlačítkem na povrchu. Po prozkoumání ale zjistili, že krabice je neškodná.

Milan Kopp, Martin Drtina, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme