Tisíce polských fanoušků míří přes hranice na zápas s Německem

Tisíce Poláků odjíždějí do Rakouska na nedělní fotbalové utkání s Německem. Polské ministerstvo vnitra upozorňuje, že hromadné odjezdy mohou zkomplikovat situaci na hranicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kontroly na rakouských hranicích | Zdroj: ČTK

Polsko už několik dní žije prakticky jen fotbalem. Tisíce Poláků se vydávají do Rakouska autobusy a auty většinou přes území České republiky.

Na hranici s Rakouskem si ale musí připravit pasy i trochu trpělivosti, protože Vídeň na dobu mistrovství obnovila kontroly, upozorňuje ministr vnitra Grzegorz Schetyna.

"Rakušané očekávají nájezdy polských fanoušků. Prosíme je proto, aby se na cestu vydali včas a vybrali si menší hraniční přechody. Na všech budou pomáhat také příslušníci polské pohraniční stráže," informoval ministr vnitra.

Do Rakouska se chystají také bandy fotbalových chuligánů. Polsko jim nemůže zabránit ve výjezdu ze země. Polská policie a předala rakouské seznamy těch, kteří mají v Polsku zákaz vstupu na stadiony.

Martin Dorazín, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme