Tisíce polských odborářů ve Vratislavi demonstrují proti bídě

Demonstrací proti bídě a obohacování už bohatých se ozvali polští odboráři v místě, kde jednali ministři financí Evropské unie. Do světa tím ale příliš velký signál nevyslali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle odhadů organizátorů až 30 tisíc demonstrantů ve Vratislavi protestuje proti bídě a obohacování už bohatých. | Zdroj: Reuters

Ministři financí už dojednali a schůzka skončila. Ve Vratislavi ale klid zdaleka není. Demonstruje zde několika tisíc odborářů. Organizátoři odhadovali, že se jich sešlo asi 30 tisíc. Nesou transparenty odborového svazu Solidarita a žádají solidární chování celé Evropy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Z Vratislavi se z aktuálními informacemi o demonstraci polských odborářů přihlásil Pavel Novák

Jeden z demonstrantů Radiožurnálu řekl, protest je proti tomu, že bohatí jsou stále bohatší a chudí chudnou. Chtějí tak dát najevo nesouhlas s dopady škrtů a úsporných opatření na obyčejné lidi. Chtěli, aby se o tom svět dozvěděl.

Demonstranti také chtějí, aby je slyšeli ministři, ti ale záměrně skončili jednání dřív, aby se vyhnuli blokádě v ulicích a demonstrace se proto tak trochu míjí účinkem.

Pavel Novák, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme