Tisíce Řeků demonstrovaly v centru Atén, policie proti nim nasadila slzný plyn

Diskuse o záchranném balíku se v řeckém parlamentu vymyká kontrole. Předsedkyně řecké komunistické strany Aleka Paparigu napadla slovně ministra financí Venizela a osočila ho ze šíření poplašných zpráv. Lídři stran se snaží přinutit své poslance, aby hlasovali pro tvrdé podmínky dohody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atmosféra na aténském náměstí Syntagma stejně jako v budově parlamentu je napjatá. | Zdroj: Reuters

Tisíce demonstrantů se dnes sešly před budovou parlamentu, aby vyjádřily svůj nesouhlas s podmínkami finanční půjčky nastavené takzvanou trojkou. Vyzývajly politiky, aby nesli přímou zodpovědnost za přivedení země k bankrotu.

Zakuklení výtržníci házeli po policistech dlažební kostky a zápalné láhve. Jeden policista byl zraněn a převezen do nemocnice. Policie rozháněla rozběsněný dav slzným plynem.

Atmosféra na náměstí Syntagma stejně jako v budově parlamentu byla vpodvečer doslova dusná.

Řecký premiér Papadimos vyzval poslance k přijetí úsporných opatření

Číst článek

Výsledky hlasování by měly být známy dnes před půlnocí. V případě, že parlament smlouvu neodhlasuje, nedostane Řecko od Evropské unie další půjčku potřebnou pro záchranu země.

Eva Presová, Pavla Smetanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme