Tisíce Řeků v Athénách protestovaly proti úsporám

Slzným plynem rozháněla policie v Athénách demonstraci mladých Řeků. Tisíce lidí vyrazily na protestní pochod řeckou metropolí, aby v rámci připomínky 38. výročí krvavého potlačení studentského povstání tehdejším vojenským režimem vyjádřili nesouhlas k současnému stavu politiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řekové v Athénách protestovali proti úsporným opatřením | Zdroj: Reuters


Studenti, učitelé, pracující i důchodci provolávali hesla proti složení nové vlády, Evropské unii a Mezinárodnímu měnovému fondu. Kvůli zavádění bolestivého zvyšování daní a také výdajových škrtů byla demonstrace pro kabinet Lucase Papadimose první zatěžkávací zkouškou.

Přehrát

00:00 / 00:00

O demonstraci proti úsporným balíčkům v Athénách informovala spolupracovnice ČRo Pavla Smetanová

‚Peníze na učení, ne na války‘ a také spoustu jiných protivládních hesel provolávali demonstranti na protestech nejen v Athénách, ale i v jiných městech Řecka.

Před budovou vlády v řeckém hlavním městě zakuklení výtržníci začali házet Molotovovy koktejly a policie musela zasáhnout slzným plynem. O dalších výtržnostech nejsou zprávy.

V této souvislosti bylo nasazeno na sedm tisíc policistů, kteří měli hlídat centrum Athén. Byl také přerušen provoz MHD v centru města.

Matěj Skalický, Pavla Smetanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme