Tisíce Slováků demonstrovaly proti úsporným opatřením vlády

Okolo deseti tisíc lidí dnes v Bratislavě protestovalo proti opatřením vlády. Nesouhlasí se zdražováním energií, vody, nájemného, se zvýšením některých spotřebních daní a snižováním sociálních dávek, které kabinet připravuje od 1. ledna. Hvězdicový pochod organizovaný Konfederací odborových svazů vyvrcholil na Náměstí Slovenského národního povstání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Bratislavě | Foto: Samuel Kubáni

Odboráři tvrdí, že na hranici bídy už žije téměř 650 tisíc Slováků. Podle šéfa odborové centrály Ivana Saktora opatření vlády tuto situaci prý ještě zhorší. "Odbory na Slovensku nikdy nebyly proti reformám, ale žádné reformy nejsou připravené. To, co vláda nazývá reformami, jsou jen restrikce typu cenových a daňových úprav, které jsou velmi nespravedlivé."

Mnozí účastníci demonstrace si stěžovali, že už teď žijí na dluh, nemohou sehnat práci, bojí se onemocnět a nedokáží děti udržet na studiích. Místy velmi emotivní protest podpořily také partnerské odborové svazy z Česka, Maďarska a Polska.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme