Tisíce studentů protestovaly v Londýně proti zvýšení školného

Proti výraznému zvýšení školného na vysokých školách dnes v Londýně demonstrovaly tisíce studentů. Koaliční vláda ale argumentuje, že její plány jsou férovější než současný systém.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti – ilustrační foto

Studenti – ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Svaz studentů vyvíjí nátlak na poslance, kteří budou o zvýšení školného na vysokých školách hlasovat ještě před koncem roku. Koaliční vláda chce umožnit podstatné zvýšení školného z nynějších 3,290 na devět tisíc liber ročně.

Vládní mluvčí řekl, že přístup k vyššímu vzdělání bude záležet na schopnostech studentů, nikoli na jejich schopnosti platit školné. Svaz studentů ale argumentuje tím, že náklady spojené s vysokoškolským studiem od roku 1988 stouply na více než trojnásobek.

K protestu se připojil také svaz přednášejících, který přichází s varováním, že zvýšení školného na univerzitách nutně nebude mít za následek lepší výuku.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme