Tisíce turistů uvízly kvůli stávce v řeckém přístavu Pireus

Řečtí odboráři dnes zablokovali hlavní řecký přístav v Pireu. Protestují tím proti drastickým úsporným opatřením řecké vlády, která mají odvrátit státní bankrot. V přístavu uvízly tisíce cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Pireu uvízly tisíce turistů | Zdroj: ČTK

Skupina asi osmdesáti komunistických odborářů zablokovala odjezd všech lodí, přestože soud v noci rozhodl, že tato forma stávky je nelegální. Odboráři ze svazu PAME chtějí přístav blokovat až do zítřka, což způsobí ještě větší chaos v dopravě z Athén na řecké ostrovy.

Vláda proto tento týden slíbila všem turistům kompenzace za škody způsobené stávkami nebo přírodními živly. Zatím však není jasné jak a prostřednictvím koho by vláda kompenzace turistům vyplácela.

Čtyřiadvaceti hodinový protest proti rozpočtovým škrtům zahájili také televizní novináři. Hlavní odborové svazy vyhlásily už pátou letošní generální stávku. Má se konat příští týden v úterý a zapojit by se do ní měli také zaměstnanci v cestovním ruchu.

Martin Dorazín, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme