Tisíce záchranářů a vojáků zasahují v Číně po ničivém zemětřesení

Počet mrtvých a zraněných po včerejším zemětřesení na jihozápadě Číny roste. Při otřesech a sesuvech podle nejnovějších informací o život přišlo 203 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři dopravují pomoc obětem zemětřesení - ilustr. foto | Zdroj: Reuters

V oblasti od včerejška zasahují tisíce záchranářů a vojáků. Šest tisíc lidí bylo zraněno a zhruba polovina z nich zůstává s těžkými poraněními v nemocnicích.

Stovky poničených budov. Nefungující elektřina, voda a telefonní spojení. Tak vypadá okolí čínského města Ja - an, které včera postihlo ničivé zemětřesení. Podle informací seismologů dosahoval 7 stupňů Richterovy škály.

Přehrát

00:00 / 00:00

O ničivém zemetřesení mluvila Kateřina Procházková

V postižené oblasti zasahují už od včerejška tisíce vojáků, lékařů a záchranářů. Pátrací operace řídí dokonce čínský premiér Li Kche-čiang, který na místo katastrofy také přiletěl.

Pátrací operace řídí dokonce čínský premiér Li Kche-čiang, který na místo katastrofy už včera odpoledne osobně přiletěl.

On i jeho podřízení už od včerejška upozorňovali, že rychlý zásah je důležitý. V prvních hodinách a dni jsou prý totiž největší šance na zachránění největšího počtu lidí, až 80 procentní, tvrdí Číňané.

Neštěstí se stalo zhruba pět let poté, co oblast postihlo jedno z nejničivějších zemětřesení, při kterém zamřelo 88 tisíc lidí.

Při minulém zemětřesení zemřelo v sutinách velmi mnoho dětí. Za to prý mohli úředníci, kteří na výstavbě škol šetřili. Tentokrát byly naštěstí děti zachráněny.

Zemětřesení totiž začalo v sobotu okolo osmé hodiny ráno, kdy většina lidí byla doma.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme