Tisíce žen z Irské republiky a Severního Irska jezdí do Anglie kvůli potratům

Ženy a dívky z Irské republiky a Severního Irska dál ve velkém počtu cestují do Anglie a Walesu kvůli provedení interrupce. Podle aktuální statistiky britského ministerstva zdravotnictví jich v posledních 5 letech bylo 25 tisíc. Skutečné číslo ale může být podstatně vyšší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

smutná žena - deprese - smutek | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Grainne Teggartová z Amnesty International tvrdí, že řada pacientek ze Severního Irska uvede na klinice adresu svých příbuzných v Anglii. Další si prý na internetu obstarají potratovou pilulku.

V Irsku a Severním Irsku je umělé přerušení těhotenství ze zákona možné jen ve zcela výjimečných případech.

Cena zákroku ve zdravotnických zařízeních v Anglii a Walesu se pohybuje od 400 do 1500 liber. Nejoblíbenější destinací je podle statistik Manchester a okolí. Interrupci podstoupilo taky 62 dívek ve věku 14 a 15 let.

Donagh Stensonová z Britské těhotenské poradny Irish Times řekla, že se Irky bojí, jak je přijme společnost, a že se silně věřící ženy často ptají, jestli kvůli provedení potratu nepřijdou do pekla.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme