Tisícům pákistánských dětí hrozí po záplavách smrt

Tisícům pákistánských dětí hrozí smrt kvůli akutní podvýživě. Takové varování vydala mezinárodní organizace Save the Children. Miliónům Pákistánců se podle ní po srpnových záplavách pořád nedostává dostatečné potravinové pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pákistánské ženy zařizují s doklady potravinové příděly pro své rodiny | Zdroj: ČTK

Na poplach bije také OSN. Vyzvala světové společenství ke shromáždění pomoci ve výši dvou miliard dolarů. To je zatím největší požadavek v dějinách.

Experti ale varují, že pomoci je pořád málo a přichází pomalu. Po obrovských záplavách zůstává v Pákistánu bez domova 10 miliónů lidí. Organizace Save the Children varuje, že 12 tisíc dětí ohrožuje akutní podvýživa. A krize se prý bude s přicházející zimou ještě prohlubovat.

Zahraniční dárci mezitím na Pákistán tlačí, aby změnil své ekonomické zvyklosti. Spojené státy požadují, aby zavedl nový daňový systém a začal vybírat více peněz, hlavně od své nejbohatší elity. Bez toho prý Američané budou těžko ochotní přispívat na obnovu Pákistánu ze svých daní.

Martina Hanáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme