Tisk: BBC po kritice rozdílných platů chystá změny, některé muže zřejmě nahradí ženy

Britská BBC plánuje odvolat některé své mužské moderátory a v programu je nahradit ženami. Veřejnoprávní společnost tak reaguje na kritiku po zveřejnění platů svých zaměstnanců, které ukázaly na velké rozdíly mezi mzdami pro ženy a muže.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo stanice BBC | Foto: Neil Hall | Zdroj: Reuters

Podle britského deníku The Telegraph, který zprávu přinesl, by ale rozhodnutí televize mohlo mít opačný účinek a na sexuální diskriminaci by si nakonec mohli stěžovat muži.

Moderátorky chtějí zažalovat BBC, vadí jim propast v odměňování mužů a žen

Číst článek

Generální ředitel britské BBC Tony Hall slíbil vymazat mzdové rozdíly do roku 2020. O víkendu mu 40 zaměstnankyň BBC doručilo dopis, ve kterém ho žádají, ať koná ihned.

Podle seznamu, který BBC minulý týden zveřejnila na nátlak vlády, je mezi nejlépe placenými zaměstnanci jen třetina žen. Téměř 100 lidí si pak v BBC přijde ročně na v přepočtu více než 4,5 milionu korun.

Nejlépe placený muž - moderátor Chris Evans - si za uplynulý rok vydělal dokonce více než dva miliony liber, což je kolem 66 milionů korun. Dostává tak přibližně čtyřikrát větší plat než nejlépe placená žena Claudia Winklemanová.

Zároveň je patrné, že moderátoři pocházející z etnických menšin vydělávají méně.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme