Tisk: Teroristé chystají útoky na Německo

Organizace Al-Káida připravuje teroristické útoky v Německu. Vyplývá to z tajného oběžníku Spolkové informační služby, který dnes zveřejnil německý tisk. Cílem útoku by se podle deníků mohla stát letecká doprava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katastrofa v New Yorku | Foto: Reuters

Komanda Al-Káidy mají na pokyn Usámy bin Ládina způsobit pád obřího letounu Jumbo Jet při startu nebo přistání. Jejich pozornost se soustředí hlavně na největší evropské letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, ale i letecké přístavy v dalších velkých městech spolkové republiky.

Deník Bild zveřejnil možné scénáře teroristického útoku. Jednou z variant je sestřelení stroje raketou Stinger nebo dálkově ovládaným modelem naplněným výbušninou.

Spolkový kriminální úřad ale nemá důkazy o tom, že by spící spojky Al-Káidy měly raketové systémy. Nicméně přípravy na teroristický útok v Německu jsou realitou jak dokazuje odposlech členů organizace na Blízkém východě.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme