Tlak na nákup amerických stíhaček nepolevuje

Americký tlak na nákup stíhaček nepoleví ani v posledních dnech před rozhodnutím vlády. Bushova administrativa vysílá do Prahy na bleskovou návštěvu ministra obchodu Dona Evanse. Jak zjistil ve Washingtonu zpravodaj Miroslav Konvalina, člen americké vlády se má v pondělí setkat s klíčovými muži české politiky:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stíhačky | Foto: Air Force link

Po telefonátu amerického ministra zahraničí Colina Powela Vladimíru Špidlovi, rozhovorech nejvyšších představitelů Pentagonu a českého Ministerstva obrany a nakonec také po důrazných varováních Česku před rozhodnutím ve prospěch Grippenů z úst odstupujícího velvyslance Craiga Stapletona, má Don Evans pravděpodobně poslední možnost ovlivnit členy české vlády, aby dali přednost 14 amerických strojům.

Don Evans se má v doprovodu Craiga Stapletona zastavit u českého prezidenta, premiéra, ministra zahraničí a šéfa resortu průmyslu a obchodu. Českému rozhlasu se nepodařilo ve Washingtonu zjistit, s čím Evans do Prahy přijede, ale kontrakty pro Irák to prý nebudou.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme