Olympijské Tokio čelí nejvyššímu přírůstku nakažených covidem. V rámci her se nakazilo 241 lidí

Japonsko v sobotu oznámilo dosud nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem od vypuknutí pandemie – úřady zaregistrovaly více než 12 000 nových případů. Je to denní maximum čtvrtý den v řadě, informovala agentura Kjódó. Dosud nejvyšší počet nakažených za den v sobotu oznámilo také Tokio, které nyní hostí letní olympijské hry. Tamní úřady podle tiskových agentur informovaly o 4058 infikovaných.

Tokio (Aktualizováno: 14:40 31. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celkem se v souvislosti s olympiádou infikovalo dosud 241 osob (ilustrační foto) | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Japonsku, které má zhruba 126 milionů obyvatel, se zatím dařilo držet koronavirus relativně pod kontrolou, v poslední době se ovšem potýká s vysoce nakažlivou variantou delta. V pátek úřady oznámily 10 743 odhalených případů nákazy v celé zemi, což byl až dosud nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie.

V sobotu úřady informovaly o 12 341 infikovaných. Samotné Tokio tento týden nejvyšší přírůstky počtu nakažených hlásilo tři dny po sobě, v sobotu poprvé počet nakažených překročil 4000, podotkla agentura Reuters.

Počty nakažených v Japonsku jsou rekordní a nemocnice se plní. Nepřímý důsledek her, tvrdí lékaři

Číst článek

Agentura Kjódó zároveň informovala, že organizátoři olympiády v sobotu oznámili 21 detekovaných případů koronaviru v souvislosti s hrami – mezi nově nakaženými ale podle nich nejsou žádní sportovci. Nikdo z nakažených nebydlí v olympijské vesnici.

Celkem se v souvislosti s olympiádou infikovalo dosud 241 osob.

Ačkoliv japonský premiér Jošihide Suga popírá souvislost mezi olympijskými hrami a tempem šíření infekce v zemi, někteří odborníci se domnívají, že slavnostní nálada během sportovního svátku vede k tomu, že veřejnost je k pandemii lhostejnější, píše agentura Kjódó.

Mnoho lidí se v sobotu podle ní sešlo u olympijských sportovišť, aby si užili atmosféru, byť hlediště jsou pro běžné diváky uzavřená.

Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy se země v pátek rozhodla prodloužit v Tokiu nouzový stav a rozšířit ho také na další oblasti včetně okolí hlavního města.

V Japonsku se od začátku šíření koronaviru podle dat americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) prokázalo přes 914 718 případů infekce a 15 197 lidí tam po nákaze koronavirem zemřelo. V této statistice však ještě pravděpodobně nejsou zahrnuta poslední data.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme