Tokio ochromil výpadek proudu

Velká část japonské metropole se ocitla bez elektřiny. Výpadek proudu postihl téměř milion a půl domácností v Tokiu i přilehlém městě Čiba. Nehodu, která se stala před osmou hodinou ranní místního času, se podařilo zcela odstranit až po čtyřech hodinách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled na Tokio z nejvyššího poschodí (schody tam ale nemají)

Výpadek proudu způsobil stavební jeřáb, který během přepravy po řece Kju Edo poškodil vedení. Rázem se bez elektřiny ocitly statisíce domácností. Ve městě nefungovaly semafory, nejezdily vlaky a metro. Stržené vedení je součástí sítě, která poskytuje elektřinu asi 35 milionům obyvatel metropolitní oblasti, tedy čtvrtině japonské populace.

V podzemní dráze muselo čekat na obnovení dodávek elektrické energie 120 tisíc osob. Vzniklé zácpy na nástupištích se pak snažili zaměstnanci metra odstranit i tím, že mužům dovolili nastupovat i do vagonů určených výhradně pro ženy. Horké chvilky si prožili i lidé uvěznění v celkem 58 výtazích.

Podobný výpadek postihl Tokio naposledy v listopadu 1999. Tehdy nehodu způsobil vojenský letoun, který narazil do drátů elektrického vedení.

Robert Mikoláš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme