Tony Blair přednese na konferenci labouristů poslední předsednický projev

Poslední předsednický projev britského premiéra Tonyho Blaira - to bude vrchol druhého dne výroční konference vládních labouristů v severoanglickém Manchesteru. Zatím se ale pozornost médií upírá na jeho manželku Cherie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair a Gordon Brown | Zdroj: ČTK

Dopolední debata v konferenční hale je věnována roli Británie ve světě s projevy ministryně zahraničí Margaret Beckettové a ministra obrany Dese Browna. Avšak jednání konference je zastíněno kontroverzí kolem premiérovy manželky Cherie. Ta, když jí bylo řečeno, že ministr financí Gordon Brown ve svém projevu poznamenal: "Jsem privilegován spoluprací s Tony Blairem," údajně prohlásila: "To je lež".

Cherie Blairová se tohoto výroku zřekla, noviny její dementi otiskují, ale přesto kontroverze pokračuje. Na příklad list Times přináší včerejší snímek premiérovy manželky v Manchesteru s textem: Cherie Blairová se nikterak netají svým odporem ke Gordonu Brownovi.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme