Tony Blair se na stranické konferenci loučil s rolí lídra

Premiér Tony Blair v projevu na výroční konferenci své Labour Party v Manchesteru přednesl plamennou výzvu k jednotě a čtvrtému volebnímu vítězství. Ve svém posledním konferenčním projevu v úřadě premiéra Tony Blair řekl, že jako svůj jediný odkaz si přeje vítězství labouristů v příštích volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tony Blair | Zdroj: ČTK

Ocenil roli ministra financí Gordona Browna, když řekl, že trojí volební vítězství Labour Party by bez něho nebylo bývalo možné. Blair především vyzdvihl úspěchy své vlády ve zlepšování úrovně školství a zdravotnictví a připomněl, že poprvé od druhé světové války v Británii klesla zločinnost.

O terorismu řekl: "Terorismus není naše chyba, my jsme ho nezpůsobili, terorismus není důsledkem zahraniční politiky, je útokem na náš způsob života!" Pozorovatelé poukazují na usmíření mezi Tonym Blairem a Gordonem Brownem a celkově hodnotí premiérův projev pozitivně.

Blair poděkoval za pomoc a podporu za posledních dvanáct let ve funkci vůdce Labour Party svým spolupracovníkům i manželce Cherie - a pak vyvolal bouři smíchu mezi delegáty, když dodal: "Aspoň se nemusím bát, že mi uteče se sousedem odvedle," čímž měl na mysli ministra financí Gordona Browna a známou skutečnost, že Cherie Blairová Browna nemá příliš v lásce. Nyní londýnský večerník Standard přinesl zprávu, že premiérova manželka označila projev ministra financí na konferenci za blbost. Je z toho nová kontroverze, která možná bude mít razantní dozvuky.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme