Tornáda připravila v americkém státě Alabama o život nejméně 11 lidí

Nejméně jedenáct lidí připravila o život tornáda, která se přehnala přes široký pás území na jihu a středozápadě Spojených států. Rozsah devastace je tak velký, že záchranáři nejprve odhadovali počet obětí na dvě desítky. Pak snížili své odhady na 7 a nejnovější informace agentury Reuters mluví o 11 mrtvých. Nejvíce obětí si vyžádalo řádění silného větru provázeného hustými lijáky a bouřkami v městečku Enterprise na jihu státu Alabama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Důsledky řádění tornáda | Zdroj: ČTK

Tornádo v Enterprise naplno zasáhlo střední školu ve chvíli, když učitelé evakuovali děti do krytů. Větrný vír protrhl cihlové zdi i ocelové konstrukce a v okolí školy lámal stromy. Katastrofu nepřežilo pět studentů a několik mrtvých je i na dalších místech. Okolí školy připomíná bombardování, mezi zbořenými domy trčí rozmačkané školní autobusy a převrácená auta.

Z nedaleké dálnice tornádo dokonce zvedlo a odhodilo i mohutnou nákladní soupravu s devíti nápravami. Větším ztrátám na životech předešly sirény, díky kterým se většina obyvatel stačila schovat v betonových krytech.

Agentury původně informovaly o sedmnácti obětech ve městě Enterprise a celkově o devatenácti mrtvých. Tři lidi zahubil živel ve státě Georgia, v Missouri zahynula mladá dívka.

Guvernér Alabamy vyhlásil výjimečný stav a do města Enterprise poslal stovku příslušníků Národní gardy. Pomoc postiženým oblastem už nabídnul i prezident George Bush.

Alexandr Pícha, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme