Tornáda ve státech Texas, Oklahoma a Arkansas zabila 15 lidí. Vítr dosahoval až 217 kilometrů v hodině

Tornáda ve státech Texas, Oklahoma a Arkansas po sobě zanechala patnáct obětí. V Texasu větrná smršť zničila přes 200 domů a zranila 100 lidí. Vítr dosahoval rychlosti až 217 kilometrů v hodině. Sedm lidí zahynulo v kolonii trvale obývaných přívěsných karavanů, včetně dvou dětí ve věku 2 a 5 let. Tornáda hrozí na východě Ameriky v pásu od Alabamy až k New Yorku i v pondělí.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničené domy po smrtícím tornádu, které se přehnalo v noci na neděli 26. května 2024 ve Valley View v Texasu. Silné bouře zanechaly v neděli v Texasu, Oklahomě a Arkansasu rozsáhlou zkázu poté, co zničily domy a zničily zastávku pro kamiony, kde se řidiči ukrývali během posledního smrtícího počasí, které zasáhlo centrální část USA.

Zničené domy po smrtícím tornádu, které se přehnalo v noci na neděli 26. května 2024 ve Valley View v Texasu. Silné bouře zanechaly v neděli v Texasu, Oklahomě a Arkansasu rozsáhlou zkázu poté, co zničily domy a zničily zastávku pro kamiony, kde se řidiči ukrývali během posledního smrtícího počasí, které zasáhlo centrální část USA. | Foto: Julio Cortez | Zdroj: ČTK

Vichry přerušily dodávky elektřiny pro 80 tisíc domácností ve státu Arkansas a pro 90 tisíc v sousedním Missouri. Tornáda udeřila v době, kdy Američané vyrážejí na výlety o prodlouženém víkendu, protože si v pondělí připomínají památku vojáků padlých ve válečných konfliktech.

Tornádo v americkém státě Iowa za sebou zanechalo značné škody. Vyžádalo si také 5 obětí

Číst článek

Podle meteorologů z Národní laboratoře bouří v oklahomském Normanu jsou příčinou abnormálního výskytu tornád přetrvávající teplé a vlhké počasí v posledních dvou měsících.

Pás bouří s potenciálním výskytem tornád se má z amerického středozápadu přesouvat směrem k Atlantiku a může zasáhnout i pobřežní státy Virginie a Severní Karolína.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme