Tornádo nad Štrasburkem zabíjelo

Bouře, která se v pátek večer přehnala nad francouzským Štrasburkem, měla sílu tornáda. K neštěstí došlo poté, co na diváky koncertu pod širým nebem na zámku Pourtalés spadl vzrostlý strom. Jedenáct lidí utrpělo smrtelná zranění, 18 dalších bylo převezeno do nemocnice s těžkým zraněním. Celkem bylo zraněno přes 80 osob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí spolupracovník Radiožurnálu ve Francii Zdeněk Müller, silné přívalové deště zasáhly i Paříž. 150 obyvatel muselo narychlo opustit dům, jehož statiku narušil příval vody. Před půlnocí voda přerušila provoz pařížského metra. Hasiči zasahovali proti vodnímu živlu až do ranních hodin na více než 3000 místech hlavního města. Také z dalších oblastí na severu a východě země jsou hlášeny škody způsobené bouřkami. V Lotrinsku na severovýchodě Francie přerušily železniční dopravu větve a stromy spadlé na koleje. V Burgunsku zase řádilo krupobití.

Jana Petrová, Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme