Slovenskou obcí Petkovce se prohnalo tornádo. Odneslo několik střech, polámalo elektrické vedení

Obcí Petkovce na východě Slovenska se ve čtvrtek prohnalo tornádo. Poškodilo obytné domy, některé jsou bez střechy. Stromy popadaly na silnici, která byla neprůjezdná. Elektrické vedení je stržené. Zatím nikdo nehlásil mrtvé ani zraněné.

Foto a video Bratislava (Aktualizováno: 22:32 5. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Bylo vidět, jak se točí vír a všechno zvedá nahoru. Plechy ze střech to odneslo možná 100 metrů. Přehnalo se jen spodní částí obce,“ popsal podle agentury TASR Pavol Hybala, starosta obce Petkovce v okrese Vranov nad Topľou.

„Trvalo to možná minutu, ale demolovalo to všechno, je tady spoušť,“ přiblížil Hybala. „Nic takového jsem tu nikdy nezažil,“ dodal. Podle jeho informací nebyl nikdo při řádění živlu zraněn.

„Nahlášeno bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým tornádo odneslo střechu. Polámané jsou stromy, elektrické vedení je stržené,“ popsala operační důstojnice krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Prešově s tím, že byla také neprůjezdná silnice v obci.

Na místě zasahuje zhruba 20 profesionálních a dobrovolných hasičů. Odstraňují spadlé stromy a části střech ze silnice a poničené střechy přikrývají plachtami, píše agentura TASR.

Popis škody, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný. Úřady vyčíslí škody později.

Tornádo bez větších škod ve čtvrtek hlásili také na jihu Polska.

Tornádo se na konci června přehnalo rovněž Břeclavskem a Hodonínskem. Na Moravě tehdy poničilo kolem 1200 domů, asi 200 z nich muselo být zbouráno. Šest lidí zemřelo. Bouře způsobila škody za miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme