Tornádo zasáhlo parkoviště karavanů v texaském Perrytonu. Tři lidé zemřeli, zraněných je nejméně sto

Nejméně tři mrtvé a desítky raněných si vyžádalo tornádo, které se ve čtvrtek odpoledne místního času prohnalo městem Perryton v americkém státu Texas, oznámila v pátek agentura AP s odvoláním na náčelníka místních hasičů Paula Dutchera.

Perryton (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Texaské město Perryton po přehnání tornáda

Texaské město Perryton po přehnání tornáda | Zdroj: Reuters

Dříve Dutcher řekl televizi ABC 7, že jeden člověk přišel o život v místě vyhrazeném pro obytné vozy, když tento park utrpěl „přímý zásah“. Úřady později oznámily tři oběti živlu.

Tornádo podle náčelníka hasičů zničilo či poškodilo nejméně 30 karavanů. Ještě večer vyprošťovali lidi z trosek. 

Tornádo se pohybovalo v parku mobilních příbytků, drtilo přívěsy a vyvracelo stromy, vylíčil stanici Fox Weather Brian Emfinger, patřící k „lovcům bouřek“.

Lubnou u Poličky po měsíci opět zasáhlo slabé tornádo. Vítr shodil tašky na několika střechách

Číst článek

„Viděl jsem, jak tornádo způsobilo docela vážné škody v průmyslové zóně. A kousek na západ odtud je to jeden zničený mobilhome za druhým. Jsou tam velké škody,“ vylíčil.

V Texasu a sousední Oklahomě se téměř 50 000 lidí ocitlo bez elektřiny. Nemocnice Ochiltree v Perrytonu na sociální síti doporučila, aby zranění, kteří jsou schopni chůze, si došli do nemocnice, a všechny ostatní mají přivézt na pohotovost.

„Ošetření vyhledala nejméně stovka lidí,“ řekl Chris Samples z místní rozhlasové stanice KXDJ-FM . „Celé město je bez proudu,“ dodal.

Meteorologové předpovídají, že další přijdou další bouře, které opět budou procházet přes Oklahomu a část Texasu, riziko tornád hrozí Oklahoma City.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme