Toronto se naposledy rozloučilo s Tomášem Baťou

V kanadském Torontu se naposledy rozloučili s Tomášem Baťou. Pohřeb se konal v kostele sv. Bonaventury a zúčastnilo se ho na 800 smutečních hostů. Po roce 1989 se Tomáš Baťa s manželkou Sonjou vrátil do Česka, kde podnikání obnovil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Baťa | Zdroj: ČTK

Mimo jiné se i zasadil o založení vzdělávací organizace mladých podnikatelů nebo stál také u zrodu zlínské univerzity. Tomáš Baťa - syn zakladatele rozsáhlého obuvnického impéria známého i v zahraničí, by se 17. září dožil 94 let.

Nad náhlým úmrtí českého rodáka vyjádřil politování prezident Václav Klaus. Podle něj odešla jedna ze skutečně velkých osobností současnosti, člověk, který se přes nepřízeň osudu ve své vlasti dokázal prosadit ve světě a stal se symbolem podnikatelského úspěchu.

Pro premiéra Mirka Topolánka byl Baťa příkladem velkého českého podnikatele, i když působil převážně v Kanadě a firma Baťa je globální společností. Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl připomněl, že Baťův otec stál na počátku minulého století u zrodu svazu průmyslu.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme