V centru Toronta obnovili dodávky elektrického proudu. Výpadek omezil chod kanceláří i restaurací

V centru největšího kanadského města Toronto byly po výpadku obnoveny dodávky elektřiny, informovala v pátek agentura Reuters. Bez proudu se ocitly kanceláře předních kanadských podniků, bylo nutné evakuovat jedno z největších nákupních center ve městě a řada lidí zůstala uvězněna ve výtazích. Společnost Hydro One uvedla, že člun s jeřábem narazil do vysokonapěťového vedení, což poškodilo zařízení v elektrárně.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaměstnanci obchodu v Eaton Centre shopping v Torontě před budovou během výpadku

Zaměstnanci obchodu v Eaton Centre shopping v Torontě před budovou během výpadku | Foto: Chris Helgren | Zdroj: Reuters

Toronto je největším kanadským městem a hlavním finančním městem. V jeho centrální obchodní čtvrti sídlí největší banky, pojišťovny a provozovatel burzy.

Po výpadku proudu se pracovníci z budov v centru města rozprchli do ulic, vyšli na chodníky a do parků. V pracovní špičce bylo uzavřeno mnoho kaváren a restaurací. Torontští hasiči uvedli, že reagovali na „četné výjezdy“ k lidem uvězněným ve výtazích.

Torontská burza informovala, že její kanceláře dočasně přišly o proud, ale její systémy nikoli. Podle svědka agentury Reuters výpadek způsobil, že v jedné oblasti přestaly fungovat semafory.

Pobočky největších bank, včetně Royal Bank of Canada, Toronto-Dominion Bank a Bank of Montreal, byly v oblasti uzamčeny a podle svědka Reuters zaměstnanci na některých místech seděli potmě.

Provozovatel metra TTC uvedl, že jeho služby jsou v normálu, ačkoli kvůli výpadku vypadla klimatizace. Firma varovala, že zákazníci tramvají mohou zaznamenat velká zpoždění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme