Toskánsko zasáhla silná bouře. Při záplavách zemřelo nejméně 7 lidí

Při silné bouři v italském Livornu zemřelo 7 lidí. Další člověk se podle italského listu La Repubblica stále pohřešuje. V oblasti mezi Livornem a Pisou v noci napršelo 400 milimetrů srážek. Bouři provází také silný vítr. Voda způsobila sesuvy půdy a zatopila řadu ulic nejdůležitějšího přístavu v Toskánsku.

Livorno (Itálie) (Aktualizováno: 18:04 10. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničený dům po záplavách v italském Livorně | Foto: Leonardo Bianchi | Zdroj: Reuters

Kolem druhé hodiny ranní udeřily na město prudké deště, za čtyři hodiny napršelo 400 milimetrů vody. Několik rozvodněných říček posléze toto přístavní město zatopilo. Voda protékající ulicemi unášela vozy.

Čtyři z obětí byli členové jediné rodiny - dítě, jeho rodiče a dědeček zůstali uvězněni v přízemí domu. Další tělo bylo nalezeno v místě poškozeném sesuvy půdy. Jeden člověk zemřel při autohavárii, k níž došlo během lijáku. Další tři osoby se pohřešují, uvedli hasiči.

Některé domy byly zaplavené do výšky i dvou metrů. Obyvatelé Livorna jako Piero Caturelli mluví o nevídané síle povodně: "Za všechny ty roky si nepamatuji takovou bouřku, která by způsobila tolik škod. Je to neuvěritelné. Neuvěritelné. Začalo to v 10 večer a trvalo to až do rána. Nikdy jsem nic podobného nezažil."

Úřad pro civilní ochranu vyhlásil druhý nejvyšší stupeň ohrožení ve Florencii; bouře, které se spustily v sobotu večer nad severoitalskou Ligurií se přesouvají směrem na jih. 

Prudké deště v neděli ráno zatopily i ulice hlavního města Říma. V důsledku byly uzavřeny některé ulice, části metra nejsou v provozu a některé z jeho stanic byly zavřeny.

ČTK, vjb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme