Ozbrojený muž ve francouzském Toulouse propustil všechny čtyři rukojmí. Policie ho zadržela

V Blagnacu, předměstí Toulouse na jihozápadě Francie, držel ozbrojenec odpoledne čtyři ženy v trafice. Nakonec je všechny propustil. Policie ho poté zadržela. Pachatelem má být 17letý muž, kterého policie v prosinci zadržela během protestu žlutých vest, napsala agentura Reuters. Podle úřadů se nejedná o teroristický čin.

Aktualizováno Toulouse (Aktualizováno: 6:05 8. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie (ilustrační foto) | Foto: Regis Duvignau | Zdroj: Reuters

O zadržení muže informoval francouzský ministr vnitra Christophe Castaner v noci na středu. Mladík se po osvobození žen v krámu ve městě Blagnac zabarikádoval, ale muži z elitní zásahové jednotky RAID ho přemohly.

Ženy, které se dostaly do moci 17letého útočníka v úterý kolem 16:30, vyvázly z incidentu bez zranění. Okolí místa činu bylo policejně uzavřeno. Policie vyzvala občany, aby se oblasti Blagnaku vyhnuli.

Kolem 20:00 byla osvobozena první žena, krátce poté byly volné i ty zbývající. Do té doby je držel svázané.

Mladík v motorkářské helmě vešel do prodejny kolem 16:15. Dvakrát poté vystřelil na policii, když se snažila přiblížit budově. Na místě jsou speciální jednotky. Policie kolem obchodu postavila 300metrový bezpečností perimetr a lidem v okolí řekla, aby zůstali ve svých domovech.

Policie k situaci nepřistupuje jako k teroristickému činu. Patrně se jedná o nepodařený pokus o loupež. „Není žádné podezření, že se jedná o terorismus,“ uvedla radnice předměstí Blagnac.

null

null

lac, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme