Toyota pozastaví příspěvky 38 republikánům. Zpochybňovali loňské výsledky prezidentských voleb

Automobilka Toyota oznámila, že pozastaví příspěvky americkým zákonodárcům, kteří v lednu odmítli potvrdit vítězství nynějšího prezidenta Joea Bidena. Japonská společnost byla kvůli těmto finančním darům kritizována zejména po útoku příznivců bývalého prezidenta Donalda Trumpa na Kapitol, sídlo Kongresu.

Houston Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobilka Toyota. Ilustrační foto.

Automobilka Toyota. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Toyota osmatřiceti republikánům, kteří se v různých státech snažily zablokovat Bidenovo zvolení, věnovala 56 000 dolarů (1,2 milionu Kč). Dříve tyto finanční dary hájila, napsala v pátek agentura Kjódó.

Toyota halts donations to Republicans who tried to block Biden’s election on.ft.com/3i6mGNl

00:55 – 09. 07. 2021

31 128

„Dozvěděli jsme se, že rozhodnutí PAC (politického akčního výboru) podpořit vybrané členy Kongresu, kteří zpochybnili výsledky (amerických prezidentských) voleb, znepokojilo některé akcionáře,“ uvedla největší japonská automobilka v prohlášení. „Svým akcionářům aktivně nasloucháme a v tuto chvíli jsme se rozhodli přestat přispívat těm členům Kongresu, kteří byli proti potvrzení výsledku prezidentských voleb v některých státech,“ dodala.

Toyota poskytuje finanční dary republikánům i demokratům. Neuvedla, na jak dlouho donace zastaví. Patří k největším přispěvatelům spolu se společnostmi Walmart či Boeing.

Podle agentury Reuters pozastavily podobné dary do roku 2022 také společnosti Microsoft a General Electric.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme