Tradiční běh s býky v Pamploně: tři muži skončili nabráni na rohy, jeden je zraněn těžce

První letošní běh s býky ve španělské Pamploně se neobešel bez incidentů. Tři lidi býci nabrali na rohy a několik osob se zranilo lehce. Běh se konal první den týdenních oslav svátku svatého Fermína.

Pamplona (Španělsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi těmi, kdo skončili na rozích býků, byli dva Američané a jeden Španěl. Ten utrpěl těžká zranění a musel být operován. Býk ho nejprve zasáhl rohy a pak srazil na zem.

Zranění obou Američanů jsou podle Červeného kříže lehčí a jejich životy nejsou v ohrožení. Ošetření potřebovalo dalších několik lidí, ale většinou šlo o odřeniny. Zvířata i běžci trasu po dlážděných uličkách města dlouhou 850 metrů zvládli za necelé tři minuty.

Španělské sdělovací prostředky uvedly, že býci, kteří se zúčastnili dnešního běhu, pocházejí z farmy Cebada Gago. Tamní chov je znám divokými jedinci, kteří většinou při takovýchto příležitostech působí lidem zranění.

Běh s býky je součástí několikadenního festivalu sanfermines, popsaného v novele Fiesta Ernesta Hemingwaye. Slavnosti, kdysi konané na podzim, nyní připadají na 7. až 14. červenec. Do Pamplony se o svátku sjíždějí tisíce cizinců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme