Tradiční milost krocanovi před Dnem díkůvzdání

Americký prezident George Bush odcestoval na svůj ranč v Crawfordu, kde nebyl od konce léta. Tak, jako při jeho letní dovolené, hodlá v blízkosti ranče protestovat proti válce v Iráku aktivistka Cindy Sheehanová. Prezident chce ale v klidu v Texasu slavit s rodinou čtvrteční Den díkůvzdání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domovský Crawford vítá Bushe. | Foto: Miroslav Konvalina

Už v úterý podle tradice udělil v Bílém domě milost krocanovi jménem Maschmallow. Toho a jeho náhradníka Yama, které k omilostnění prezidentem vybrali hlasováním návštěvníci internetových stránek Bílého domu, neskončí na virginské farmě, jako jejich předchůdci.

Tuto dvojici totiž čeká přelet přes celou Ameriku letadlem a účast na průvodu ke Dni díkůvzdání v Kalifornii a zbytek života v Disneylandu. Podle prezidenta Bushe tam krocanům bude tepleji než v Minnesotě, kde se narodili.

Letošní Den díkůvzdání patří podle George Bushe také americkým vojákům. Armádní kantýny na čtvrteční oslavy objednaly 85 tun krůtího masa a 37 tun nádivky.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme