Tragédie u Barcelony, rychlík vjel do skupiny lidí

Dvanáct lidí zahynulo a patnáct dalších bylo vážně zraněno při železničním neštěstí na severu Španělska. Projíždějící vlak tam vjel do skupiny lidí, kteří si krátili cestu přes koleje. Jde o druhé největší železniční neštěstí ve Španělsku za posledních 30 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a záchranáři nad obětí nehody ve španělské Castelldefels Playa, kde při železničním neštěstí zahynulo 12 lidí. | Zdroj: ČTK

Skupina lidí ve věku od šestnácti do dvaadvaceti let mířila na nedalekou pláž oslavovat svatojánskou noc, kterou v Katalánsku slaví s obrovským nadšením. Poté, co vystoupili z vlaku, ale nepoužili podchod ani nadchod nad železniční tratí a vydali se rovnou přes koleje.

V té chvíli se rychlostí 150 kilometrů za hodinu vřítil na nádraží rychlík z Alicante do Barcelony. „Slyšel jsem rány, jako by vlak přejel přes kameny,“ řekl jeden ze svědků tragédie. V přímořském městečku Castelldefels pokračuje vyšetřování tragédie a identifikace mrtvých.

Igor Maňour, Ľubica Zlochová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme