Tragédii objasní až černé skříňky

Ruští specialisté stále vyšetřují příčiny nehody ruského dopravního letadla u sibiřského Irkutsku. Při havárii zahynulo 145 lidí. Podle předsedy vyšetřovací komise Ilji Klebanova příčinu tragédie vysvětlí zřejmě jen záznamy ze speciálních zařízení - takzvaných černých skříněk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky letadla byly nalezeny v okruhu několika desítek metrů, což podle odborníků prakticky vylučuje možnost, že by na palubě letadla došlo k výbuchu. Mluvčí regionální letecké správy z Irkutsku uvedl, že při posledním spojení s pozemní kontrolou čtyři minuty před pádem stroje se ještě žádné problémy nerýsovaly. Podle očitých svědků se stroj ve výšce 850 metrů najednou otočil o 180 stupňů a střemhlav spadl na zem.

Rusko drží za oběti havárie v Irkutsku státní smutek. Vlajky jsou vyvěšené na půl žerdi, televize a rozhlas nevysílají zábavné pořady. Záznamy ze dvou černých skříněk byly poslány k rozboru do Moskvy, ale výsledky budou k dispozici až v pondělí.

Milan Kopp, Petr Pospíšil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme