Tragické havárie dvou dopravních letadel

V pátek havarovala hned dvě dopravní letadla. Tragédie se odehrály v Tunisku a Číně. Asi 18 lidí zahynulo při pádu letadla společnosti EgyptAir poblíž tuniské metropole. Nehodu přežilo zřejmě 33 osob. Na palubě Boeingu 737 bylo 64 lidí včetně posádky. Podle letištních zdrojů se neotevřel podvozek letadla, snažícího se nouzově přistát na tuniském mezinárodním letišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letecká havárie u Tunisu | Zdroj: ČTK

Kontrolní věž ztratila s posádkou kontakt několik vteřin před pádem, vzápětí po nouzovém volání pilota. V oblasti vládlo v okamžiku neštěstí mlhavé, deštivé počasí a foukal písečný vítr.

Podle zpravodaje agentury AFP dopadl stroj na svah menšího kopce u parku Ennahli v blízkosti čtvrti Ariana, asi šest kilometrů od letiště. Letoun se při pádu převrátil a jeho trup se rozlomil v půli.

Letadlo čínské letecké společnosti Nothern Airlines se 112 cestujícími a členy posádky na palubě se večer zřítilo v severovýchodní části státu v provincii Liao- ning. Nalezeno bylo 50 mrtvých těl a je jen malá naděje, že někdo ze zbývajících 62 osob neštěstí přežil.

Ve stroji MD-82, letícím na lince mezi Pekingem a městem Ta- lian, bylo 103 pasažérů a devět členů posádky, uvedla Nová Čína. Stroj se podle svědků zřítil do moře asi 20 kilometrů východně od letiště přístavního města Ta-lian osm minut poté, co kapitán hlásil, že v kabině propukl požár. Na palubě bylo i osm cizinců, mimo jiné z Japonska a Jižní Koreje.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme